24.4.2024🤍🇨🇿LABORATOŘ MYŠLENEK “Nejspravedlivější na světě je slunce, které svítí všem” John Lennon. Jak začal vyrábět kytary? Proč vyrobil kytaru pro Bono Vox? Jak vyrobil kytaru PEACE? Války dnes už nepotřebujeme? O čem zpíval John Lennon? Jak promlouvá kultura? Jak vzniká elektrická kytara? Mlčící většina přestat být mlčící? Co odhalil Karel Kryl? Rozhovor s Janem Vlasákem kytaristou, výrobcem kytar a hudebních nástrojů české značky VIVIAN Instruments – Naše společnost se zabývá stavbou elektrických kytar, baskytar a malých bubínků na zakázku. Zastupujeme tyto značky: Lindy Fralin, All parts, Bartolini. Více: www.vivianinstruments.com

Koncert Antistress, setkání, rozhovory a křest knihy LABORATOŘ MYŠLENEK – konferenci, křest knihy a koncert Trio Antistress. Pozvání platí pro Vás, rodinu a nejbližší přátele.

TERMÍN: 24. 4. 2024 od 18 hodin

MÍSTO: Divadlo Lucie Bílé, Karlova 8, Praha 1

REGISTRACE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FA…

PROGRAM:

18:00 Paradigma společnosti

19:00 Koncert Trio Antistress pro republiku Trio Antistress pro republiku – Pojďte s námi plout na hudebních vlnách antistressu… Rodinné hudební trio ve složení Kristýna Peterková (zpěv), Karel Mařík (akordeon) a Adam Karel Mařík (kytara).

20:00 “Stand up” rozhovory ⁠a křest knihy Laboratoř myšlenek

Vstupné dobrovolné!

Na akci stačí jednoduchá registrace na této stránce: Křest knihy a koncert Antistress pro republiku (inovacerepubliky.cz) REGISTRACE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FA…

Těším se na případné setkání. Robin Čumpelík

Laboratoř myšlenek kniha

Stojíme na křižovatce globálních změn. Všechna zaběhnutá pravidla postupně přestávají platit, život a svět kolem nás se zásadně proměňuje a my všichni narážíme na jeho limity. Nic není jako dřív a to, co bylo funkční dlouhá léta, již nefunguje. Je nutné revidovat doslova vše a nacházet nové přístupy, které by byly aplikovatelné v dnešní době plné kvantových skoků. Ponořili jsme se tedy do laboratoře myšlenek a vizí, které ověřujeme, rozebíráme a sdílíme z různých úhlů pohledu. Hledáme odpovědi ve třech pilířích společnosti – v kultuře, veřejném sektoru a ekonomice, abychom se pokusili nacházet inspiraci a východiska pro budoucnost naší země. Přinášíme vám rozhovory s osobnostmi z různých sfér, které nabízí důležitý střípek do mozaiky možného směřování naší země a našich životů. Každé osobnosti jsme položili dvanáct otázek s ohledem na jejich profesní působení, zkušenosti a vize.

Sociální laboratoř

Nyní v rámci platformy Inovace Republiky realizujeme další rozhovory, které jsou volným pokračováním knihy Laboratoř myšlenek. Postupně se v aktuálních celospolečenských tématech, rozhovorech, odborných textech a analýzách zabýváme nápady na legislativní změny, projekty a koncepty. Cílem je podporovat otevřené prostředí pro komunikaci, vzájemný dialog a hledání nových cest v pilířích kultury, veřejné sféry a nové ekonomiky. Vytvářet tak ideovou základnu k vědomé transformaci společnosti.

Osobnosti v rozhovorech 2021

Mezi zpovídanými osobnostmi jsou egyptolog Miroslav Bárta, sociolog Daniel Prokop, novinářka Martina Kociánová, hudebník Michael Kocáb, podnikatelka Zuzana Ceralová Petrofová, ekonomka Ilona Švihlíková, zpěvačka Marta Kubišová, geolog Václav Cílek, eurokomisařka Věra Jourová nebo rapper Vladimir 518. Níže najdete seznam osobností, které obsahuje kniha Laboratoř myšlenek. Jména dalších osobností v podcastech a videích budeme zveřejňovat vždy začátkem měsíce ve vysílání.