Energie vztahů v období sílícího Kovu a vlády Kohouta mohou být trošku ošemetné. S Kovem přichází i tzv. prochládání a to se nám začíná „vkrádat“ do všech oblastí života. A my moc dobře víme, co to znamená, když se řekne: vztahy se ochladily. Tomu bychom se měli opravdu vyhnout.

Jak ale udržet v tomto trošku nepříznivém období vztahy na co nejvřelejší úrovni? I zde můžete využít energie Kohouta naplno. Víme, že Kohout se rád ukazuje, rád se „blýskne“, načachrá si své peří a vystavuje se na odiv. A také víme proč to dělá: chce upoutat pozornost. A právě to bychom svým partnerům v září měli dopřát – věnovat jim co nejvíce pozornosti, aby vnímali, jak jsou pro nás důležití.

Kohout má také rád uznání a ocenění. Takže rozhodně neuděláte chybu, když svému partnerovi nejenom věnujete pozornost, ale také oceníte jeho práci, jeho vzhled, jeho oblečení, jeho cokoliv J. Ale nedělejte to jen „z povinnosti“, to Kohout vycítí a nebude se cítit dobře. Myslete to upřímně a svůj zájem dejte co nejvíce najevo.

U kohoutů známe také tzv. kohoutí zápasy. Zde si kohouti nedávají nic zadarmo a vrhají se na své soupeře opravdu nevybíravě. Mějte toto na paměti a snažte se proto v září vyhýbat všem možným konfliktům. Ty by mohly z vašeho partnera udělat opravdu velmi silného bojovníka, který vám pak nedá šanci uniknout jeho bojové náladě. Tyto konflikty většinou nekončí příliš dobře.

Také je dobré mít na paměti, že Kohout je velký pracant a často se svojí prací vyčerpá. Proto bychom neměli své partnery příliš mnoho zatěžovat a naopak jim dopřát možnost odpočinku, když ho budou potřebovat. Jinak bychom svého partnera mohli vyčerpat.